Hráči 

petr sasin 1

Petr Sasín, skladatel, textař a muzikant hrající střídavě na akustické kytary a piano. Muzice se věnuje již od roku 2001, kdy založil tramp-folkovou kapelu Morgána. 

V minulosti byl kapelníkem folkové kapely Dobrá Poloha, se kterou poměrně záhy slavil úspěchy na folkové scéně. V roce 2008 zvítězili v soutěži Moravský vrabec, o rok později v oblastním kole Porty i v soutěži festivalu Mohelnický dostavník, a to jak v hodnocení poroty, tak v diváckém hlasování. V dalších letech kapela vystupovala na festivalech Prázdniny v Telči, Zahrada, Na pomezí, Mohelnický dostavník, Za vodou, Drotária, a mnoha jiných. V roce 2010 vydala kapela CD „Jen Tak“, a po jejím rozpadu Petr Sasín vytvořil duo s Alenou Vobrovou, bývalou spoluhráčkou z Dobré Polohy, a pod názvem PS projekt, natočili v roce 2014 album „Jaký jsem“. V roce 2016 dal Petr Sasín dohromady nový autorský projekt s názvem Sasaband. Žánrově se jedná o folk-rockovou muziku s prvky funky, popu i jazzu. Pro zjednodušení se již ustálilo trefné označení Heavy-folk. 

Petr Sasín se na první pohled zamiloval do kytary Sigma Guitars SJW-SG45 LIMITED, která svým atraktivním designem a jasným zvukem a dynamikou skvěle doplňuje sound kapely Sasaband, a to nejen ve folkově laděných písních, ale i v opravdu heavy-folkových polohách.

  • petr_sasin_1
  • petr_sasin_2
  • petr_sasin_3
  • petr_sasin_4
  • petr_sasin_5
Facebook Twitter Google+ Pinterest

vlajka cz vlajka pl vlajka sk